| Details | Landowner | Occupier | Holding Name | Sheet | Acres | Vicar's rent | Impropriator's rent | notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hooper Wilkinson | Samuel Darby | unknown | 27 | 5.088 | £1 7s. 9d. | £0 0s. 0d. | ||
| Total | 5.088 | £1 7s. 9d. | ||||||
| Details | Holding | Farm Name | Field Name | Landowner | Occupier | Sheet-Plan | Cultivation | Acres | Aggregated with | Vicar's rent | Impropriator's rent | notes |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| unknown | Cottage and Meadow (part of) | Hooper Wilkinson | Samuel Darby | 27/222 | Grass | 4.381 | ||||||
| unknown | Drift Way | Hooper Wilkinson | Samuel Darby | 27/223 | Grass | 0.706 | ||||||
| Total | 5.087 | |||||||||||
| Icon | Action | Show Holding details | Display item on tithemap |
|---|